Fantastik kadın arkadaşlarımla: Sana hep bu kadar çok borç veriyorum

Yükseldiğimde beni alıyorlar, kaybettiğimde beni kendime geri yansıtıyorlar. Dostluk arkadaşlığının iyiliğine dönmeye kararlıyım

Onlar bu son birkaç yıl içinde bana ihtiyacı ettik daha arkadaşlarım daha yoğun ihtiyaç ettik kabul birinci sıradayım ama bu süre içinde bize bağlı tutmuş dernek bağları yetişkin olabileceğini umut ediyorum acı, ebeveyn tiyatroları ve değişen romantik ilişkilerin kız çocukluğundan erişkinliğe kadar yollarını belirleyen bir sonucu olarak biraz daha güçlüdür.

Birçok mükemmel erkek arkadaşım var, ancak benim için kadınlığın en önemli özelliklerinden biri kadın arkadaşlarınızın sorunlu zamanlarda sizi zorlayan sağlam yapısı. Son birkaç yıldır kız arkadaşlarım ailem oldu.

Güçlü ve eğlenceli kadınlarımdan bir dizi olmadan WhatsApp’ımızı alçakgönüllü memes , şımartma fıkraları ve düzenli hafta sonu planları ve makyaj ipuçları seçimi ile havaya uçurmadan bilmiyorum, boşluk hissediyorum ve kayıp hissediyorum. Ruhum boş hissettiriyor. Bir kadın arkadaşımla romantik ilişkim içinde olduğum birinden daha acı tartışma acısını hep yaşadım ve doğal içgüdülerim her zaman aynı görüşlü kadınlarla çevremdeydi; erkeklerden bir şey olmuştu bile ilkokulda. Arkadaşlarım beni çok iyi tanıyor, ama muhtemelen bunlardan biriyle tartışmayı düşündüğümde aklımdan geçen ümitsiz düşünceler hakkında daha az şey biliyorlar.

Benimkiler gibi arkadaşlarınız olduğunda, onlarla küçük tartışmalara girmeniz buna değmez
Bu kadınlardan birinin kaybedilmesi fikri beni hissettiriyor. Son birkaç yıldır bir dizi aile meselesiyle mücadele ettikten sonra, benim gibi arkadaşlarınız olduğunda, aralarında ufak tefek argümanlara sahip olmak, buna değmez – aramızdaki mesafe nedeniyle – biliyorum.

Üniversiteye gitmeden önce, aslında yeni bağlantılar kurmak zorunda kalabileceğim bir isteksizlik ve inançsızlığı benimseyerek evden ayrılma konusundaki kaygılarımı maskelediğimi hatırlıyorum. “Yeterli arkadaşım var, artık gerek duymuyorum!” Anneme inlemeyi hatırlıyorum, paketlenmiş vakalar ve katlanmış kıyafetler arasında beni odama götürdüğü için. Ancak üniversite bana, onlarla tanışana kadar, bilmek istemediğimi düşünmediğim kadınlarla karnında sakat kalana kadar çılgınca, kahkaha atan bir dizi deneyim getirdi. İş ve seyahat, aramızdaki mesafeyi uzatmış olmasına rağmen, bir fotoğraf, bir kokunun kokusu ya da tüm anıları eski durumuna getirmek ve aramızdaki akan samimiyetin eski bir şakasının kuyruk ucu olması yeterlidir tekrar.

Babam öldükten önce bana 11 yaşındayken tanıdığım en iyi iki arkadaşından gurur duyduğunu ve “harika kız” oldukları için onlara kulak misafiri olacağımı söyledi. Neyse ki bunu başarmıştım. Bu iki arkadaş, bildiğim en kibar, en sadık, en destekleyici, en azından katiyen kadınlar ve üçlü olarak enerjilerimiz birbirini mükemmel şekilde dengeliyor. Evlerde ve festivallerde yatak paylaşımı uygulaması yılları, içgüdüsel olarak, bir gece sonra vücudumuzun birbirine bitişik olarak nasıl yayılacağını bildiğimiz anlamına gelir. Bir arkadaşım daima anekdot ortasında uyurken düşer; diğeri beni dinlemek için kalmaya zorlayacak. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde gözlerimi silmek için planları iptal ettiler, içgörü ve tavsiye sundular ve bilmekten gurur duyduğum kadınlara geçtiler.

İnanılmaz kadın arkadaşlar çok faydalıdır çünkü aptalca yaklaştıklarında onları yerden kaldırıyorlar, yükseltmeye ihtiyaç duyduğunuzda sizi kaldırıyorlar ve tamamen kaybolduğunuzda sizi kendinize yansıtırlar. Geçen yıl yaptığım yeni kadın renk arkadaşlarına da çok borçluyum. Arkadaşlarımıza okuldan ve üniversiteden etrafıma baktığımızda umarım onları beni cesaretlendiren ve motive eden biri olarak düşünürlerdi. Ancak ebeveynleri ilk kaybeden ilk kişi olduğum ve bundan sonra kendimi yeniden inşa etmek için çok uğraştığım için, planladığımdan çok onlara yaslandığımın farkındayım. Onların değişmez desteği bana ne zaman ihtiyaç duydukları zaman geri dönme dürtüsünü aşılamıştır ve bunu yapmaya kararlıyım.

Sen buradayken …
… sormak için küçük bir iyilik var. Guardian’ı her zamankinden çok kişi okuyor, ancak medyada reklam gelirleri hızla düşüyor. Ve birçok haber kuruluşunun aksine, bir ödeme duvarı hazırlamadık – gazeteciliğimizi mümkün olduğunca açık tutmak istiyoruz. Bu nedenle neden yardım istememiz gerektiğini görebilirsiniz. Guardian’ın bağımsız, araştırmacı gazeteciliği, üretmek için çok zaman, para ve zor işi gerektirir. Ancak bunu yapıyoruz çünkü perspektifimizin önemli olduğuna inanıyoruz – çünkü sizin bakış açınız da olabilir.

Orada bir paywall olmamasından dolayı minnettarım: Medyanın herkese açık olması daha demokratik ve birkaçı tarafından satın alınacak bir emtia değil. Daha az araç kullanan diğer kişilerin de bilgiye erişebilmeleri için katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyorum.
Thomasine FR.
Raporlamamızı okuyan, onu seven, onu finanse etmeye yardımcı olan herkes geleceğimiz çok daha güvenli olacaktır. £ 1 kadar azı için, Guardian’ı destekleyebilirsiniz – ve yalnızca bir dakika sürer. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir