Genç Arkadaş arama sitesi

Gençler, sınıfı ebeveynleri kadar meşgul ediyorlar

o gün, İngiltere dışarı uçan bir uçakta, ben bisikletçi v sürücünün videolar beri internet için yaratılmış en İngiliz şey hakkında bir makale lekeli iken. Birleşik Krallık’taki süper seçkinlerin 8.000’inin sınıflandırılmış, davetiye kullanan bir ağ kullandığını ve en çok satan ipuçlarını sattıklarını, lüks tatil evlerini bırakıp çocuklarına ücretli stajyerlik yaptıklarını okudum.

“Gumtree for the posh” dublajı yapıldı, ancak kesinlikle daha az seksi adı olan Radio HP tarafından biliniyordu, reklam sitesi ve çevrimiçi kulübe, truffle girişimci (sahte bir iş değil) tarafından şahsen her yeni üyeyi davet eden ve voleybolculuğunu yapan Nigel Hadden-Paton tarafından kuruldu. adayların adaylarının geçmişlerini sorarak uygun olup olmadıklarını.

Eğer İngiliz sınıf sisteminin hâlâ yürürlükte olduğunu gösteren kanıtlara ihtiyacınız varsa, öyle. Eğer yatak odası vergisi , Asbos ve Tatler’ın popülerlikteki yükselişiyle zirve sınıfına ulaştığımızı düşünüyorsanız , yanılıyordunuz. Esasen, bu web sitesi, proletaryaya, eşyalarını çevrimiçi satması için özel olarak mesaj göndermek zorunda kalmanın travmalarını üst kadrolara kaydetmek için oluşturulmuştur. Lüks paranın, sertleşmiş, çatlak ellere düşmesine – bunun tadına varmamıza ve onu devrimci silahlara ya da başka bir yere yapmamamıza – engel olmak ve toplumsal seçkinleri korumak ve korumak gibi bir etkiye sahiptir.

HP Radyosu gibi bir site, zenginlikleri düşürür (gerçekten var olmadığı değil) ve sınıfın kenar boşluklarını kaplar. Sahipler arasındaki uçurum, gümüş kaşıkla kaplanmış ve yalnız başına işemek için kapaksızın varlığı-sonunda her şeyden önce gümüş eşyalar o kadar geniş olacak ki, birbirimizle ancak özel olarak konuşacağız toplu halde elitler tarafından finanse edilen ve toplu infaz amaçlı bir dil Fransızca yaratmakla yükümlü olacak eğitimli çevirmenler – üzgünüm, tahliyeler.

Yatak odası vergisi, Asbos ve Tatler’ın yeniden dirilmesi ile zirve sınıflandırmasına ulaştığımızı düşündüyorsan, yanılıyordun
Elbette ki Radyo HP, her dijital gözenekten ayrıcalıklı bir ayrıcalık ortaya koyuyor ancak nesiller boyu aşan ve TV ve teknoloji sayesinde artık daha fazla görünen sınıf ile utanç verici toplu fiksasyonumuzun altını çiziyor. Sınıflamayı yalnızca eski demografik bilgileri rahatsız eden sosyal bir hasta olarak görmek isterim, ancak gençler ailemize ve dedelerimiz kadar meşguldür – bunu kabul edemiyoruz.

Bunu Made in Chelsea’de hala güçlü olacak şekilde görüyorsunuz . Peckham merkezli sanatçı Hetty Douglas, iki inşaatçı çevrimiçi olarak “bir GCSE” yaşıyormuş gibi “arıyormuş” diye alay ettiğinde saldırıya uğradı ancak aynı zamanda savundu. Bu nedenle, bir grup genç Tories , WhatsApp’da “chavs” i akıtmakla ilgili şakalar yaptıktan sonra gerçekten hiçbir şey olmamıştır. İşte bu yüzden, finans alanında çalışan iki arkadaşımın, orta sınıf da olmayan biriyle çıkıp çıkmayacaklarını sorduğumda, hayır dediklerinde beni şaşırtmadım, mümkün değildi.

Advertisement

Günümüzdeki bin yıllık sınıfçılığı, işçi sınıfı öğrencilerinin en iyi üniversitelere başvurmaktan korktuğu ve daha az tartışılan sosyal karıştırma korkusunu sürdürmesiyle sonuçlanır. Renkli insanlar için ayrımcılık derinleşir ve onları dökmek için iki basamak seti ile yükler. Birbirimize karşı çukur açar.

2017’dir, bu nedenle kimin kime ait olduğunu veya yaşadığımız kişinin aksanı konusunda rahatsız olmamalıyız. Fakat sınıf engellerini ortadan kaldırmak söz konusu olduğunda, ailemizin gençliğinden beri hiçbir şey değişmedi, bu yüzden hala bizi etkilediği bizim hatamız değil. Sonuçta sınıf, hala tüm siyasi sistemimizin ayrılmaz bir parçasıdır: İngiliz demokrasisinin temelleri, işçi sınıfının ayrıcalıkları, ayrıcalığı ve baskıya bağlı olarak, bir terim çeliğidir.

Bu tek başına ortadan kaldırmamız için çok fazla, belki de Radio HP gibi ayrıcalığı sürdürecek siteleri boykot etmeye ve bizi çeşitli, ilginç bir toplumdan soymakla başlamalıyız. Bu başlamak için iyi bir yer olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir